Kaptanın Ceviz Çiftliği Yerli Esmer Susam 400 gr

48.00 TL
Ürün Kodu

Marka
Kaptanın Ceviz Çiftliği

İçindekiler: Susam Alerjen Uyarısı: Susam içerir. İçermez: Koruyucu ve katkı maddesi , süt ürünü içermez. Gramaj ve Muhafaza: Serin kuru bir yerde, direk ısı ve ışığa maruz kalmadan kendi ambalajında en az 1 yıl süresince muhafaza edebilirsiniz.

Ürün hakkında bilgi almak istiyorum

Kaptanın Ceviz Çiftliği Yerli Esmer Susam 400 gr

Yerli Esmer Susam

 

Genel Bilgilendirme:

Muğla'nın Ula ilçesine bağlı Gökova havzasında coğrafi işarete sahip olan Türkiye'nin en kaliteli susamı geleneksel yöntemlerle üretiliyor. Bölgede esen ve yörede Deli Memet" adı verilen rüzgar sayesinde susamın özgün bir aroması vardır ve yağ oranının yüksek olmasından dolayı özellikle Japonlar tarafından tercih edilmektedir. Bu havza özellikle Japonya, Çin ve Yunanistan’ın üretim sahası diyebiliriz.

 

Biz nasıl ürettik?  

Hasat hala daha geleneksel yöntemler ile yapılmaktadır. Toplanan susamlar desteler halinde yerde bekletilip daha sonra kümeler halinde kurutuluyor. Sopalarla vurularak dökülen susam, eleklerden  geçirilerek temizlenip paketleniyor. Rengi bizim marketlerden alışmış olduğumuz beyaz renkten farklı esmer susamdır, herhangi bir kavurma işlemi yapılmamıştır.

Yorum / Soru ekleyebilmek için üye olmanız gerekmektedir.

Ortalama Değerlendirme » puan

İlgili Ürünler

Güvenli Alışveriş
Hızlı Teslimat
Mobil Cebinizde
Tek Tıkla Alışveriş
Mutlu Müşteri
Sipariş Hattı
Sepetinizde ürün bulunmamaktadır