Güzel Gıda Matcha Çayı 50 gr

62.00 TL
Ürün Kodu

Marka
Güzel Gıda

Matcha çayı Çin ve Japon kadim tıbbının ürünlerinden biri. Matcha ile içinizi ısıtacak sağlıklı çaylar hazırlayabilirsiniz.

Ürün hakkında bilgi almak istiyorum

Güzel Gıda Matcha Çayı 50 gr

Matcha Çayı

Matcha'nın Yüzlerce yıldır Çin ve Japon tıbbında kullanılmasının tabii ki bir nedeni var;

Matcha çayının en belirleyici özelliklerinden biri klorofil zenginliğinden kaynaklanan koyu yeşil rengi ve eşsiz kokusudur. Matcha Çayı tadı çok alışık olmadığımız bir yapıda olan ama çok kendine has ve karakterli diye tarif edebileceğimiz bir yapıdadır.

Matcha üreten çiftçiler matchaları hasat etmeden 20-30 gün önce bitkiler üzerlerini örterler ve güneş ışığı çarpmasını engellerler. Bu matchanın içeriğindeki klorofili artırır; bu işlem, matcha'da aminoasit miktarının da artmasına ve rengininin kendisine has olan yeşil tona gelmesini sağlar.

Matcha içeriğinde antioksidanlar sayesinde vücudunuzdaki serbest radikallerle savaşmasında yardımcı olur. Ayrıca yapılan çalışmalarda matcha çayının dikkatı, reaksiyonu ve hafıza gibi beyinsen fonksiyonları geliştirdiği gözlemlenmiştir. 

Matcha çayının yapımı gerçekten çok basittir. 1 gram kadar (yarım çay kaşığı) matchayı 125gram (yarım su bardağı) sıcak suyla karıştırarak matcha çayınınızı hemen hazırlayabilirsiniz. Bu tarifi matchanın sizin ağız tadınıza uygunluğuna göre değiştirebilirsiniz(matcha oranını artırabilir veya su oranını azaltabilirsiniz.).

Ürünümüz 50 Gr Matcha ‘dır

Yorum / Soru ekleyebilmek için üye olmanız gerekmektedir.

Ortalama Değerlendirme » puan

İlgili Ürünler

Güvenli Alışveriş
Hızlı Teslimat
Mobil Cebinizde
Tek Tıkla Alışveriş
Mutlu Müşteri
Sipariş Hattı
Sepetinizde ürün bulunmamaktadır