Pinoa Kepekli Karacadağ Pirinci 500 gr

Karacadağ ülkemizde Şanlıurfa ve Diyarbakır illerinin sınırında yer alan sönmüş bir volkanik dağımızdır. Volkanik bölgeler uzun vadede yeryüzünün en verimli tarım alanlarına dönüşmeleri ile bilinir. O bölgelerde yetiştirilen ürünlerin mineral içerikleri de diğer bölgelere göre daha fazla olur. Volkanik topraklar dünyanın yaklaşık %1’lik bir kısmını oluşturur ama %10’luk bir nüfusu besler. Ülkemiz de Karacadağ’a özel kıymetli yerli pirinci ile işte bu şanslı %1’in içindedir. Karacadağ pirinci besin değeri hem de yetiştirildiği yerin coğrafi özellikleri sebebiyle ülkemizin en özel tarım ürünlerinden biridir. Ayrica Karacadağ pirinci sadece yeraltı kaynak suları ve erimiş kar suları ile doğal olarak sulandığı için hem tertemiz bir içerik ile sulanmış olur hem de ekstra su tüketimi ile doğal kaynakları tüketmez.

%100 yerli üretimdir.

Karacadağ Şanlıurfa ve Diyarbakır illerinin sınırlarında yer alan sönmüş bir volkanik dağımızdır. Volkanik bölgeler, uzun vadede yeryüzünün en verimli tarım alanlarına dönüşmeleri ile bilinir. O bölgelerde yetiştirilen ürünlerin mineral içerikleri de diğer bölgelere göre daha yüksek olur. Volkanik topraklar dünyanın yaklaşık %1’lik bir kısmını oluşturur ama yaklaşık %10’luk bir nüfusu besler.

Ülkemiz de Karacadağ’a özel bu kıymetli yerli pirinci ile bu şanslı %1’lik dilimin içindedir. Karacadağ pirinci hem besin değeri hem de coğrafi özellikleri sebebi ile ülkemizin en özel tarım ürünlerinden biridir. Pilavlarda, çorbalarda, dolmalarda ve pek çok farklı tarifte kullanılmaya uygundur.

Yorum / Soru ekleyebilmek için üye olmanız gerekmektedir.

Ortalama Değerlendirme » puan

İlgili Ürünler

Güvenli Alışveriş
Hızlı Teslimat
Mobil Cebinizde
Tek Tıkla Alışveriş
Mutlu Müşteri
Sipariş Hattı
Sepetinizde ürün bulunmamaktadır