Dedeoğlu Tam Yağlı Ezine Peyniri- 700grm

129.00 TL
Ürün Kodu

Marka
Dedeoğlu

Coğrafi işaretli ezine Çanakkale Ezine Peyniri.

Ürün hakkında bilgi almak istiyorum

Dedeoğlu Tam Yağlı Ezine Peyniri- 700grm

Dedeoğlu Tam Yağlı Ezine Peyniri

Dedeoğlu Ezine, Çanakkle Ezine bölgesinde uzun yıllardır hakiki tarife uygun olarak ustalıkla ezine peyniri üreten bir üretici.

Hakiki tariften kastımız ise Ezine Peynirinde kullanılan sütlerin koyun(85%) ve keçi sütü(15%) olması ve de mayalama yapılırken buzağı şirden mayası kullanılmasıdır (diğer şirden mayalı peynirler çeşitlerimiz için tıklayın). Peynir kurulduktan sonra 12 ay olgunlaştırılmaya alınan Dedeoğlu Ezine peynirinin kıvamı 12 ayın sonunda istenilen kıvama gelir ve 650grm porsiyonlar olarak kesilerek paketlenir.

Dedeoğlu Ezine Coğrafi İşareti

Dedeoğlu Ezine peynirinin coğrafi işaretli olduğunu özellikle belirtliyoruz. Nedeni ise Ezine peyniri sadece Ezine'de üretilen beyaz peynirlere verilebilen bir isimdir. Piyasada bulunan her "Ezine Peyniri" Ezine'de üretilmiyor olabilir.

Peki neden Ezine'de üretilmesi bu kadar elzem. Peynire dokusunu ve lezzetini veren koyun ve keçi sütünün alındığı keçi ve koyunların Ezine'de, Ezine bölgesinin otlaklarından beslenemesi kesinlikle sütün lezzetine ve peynirin dokusuna etki ediyor. Bu yüzden coğrafi işaret belgesi de büyük bir önem arz ediyor.

Not: Vakumlu Poşeti açtıktan sonra dolapta saklama kabı içerisinde 10 gün içinde tüketmeye özen gösterin.

Yorum / Soru ekleyebilmek için üye olmanız gerekmektedir.

Ortalama Değerlendirme » puan

İlgili Ürünler

Güvenli Alışveriş
Hızlı Teslimat
Mobil Cebinizde
Tek Tıkla Alışveriş
Mutlu Müşteri
Sipariş Hattı
Sepetinizde ürün bulunmamaktadır