Fermente Mutfağım İçimlik İlikli Kemik Suyu 650 ml

62.00 TL
Ürün Kodu

Marka
Fermente Mutfağım

İlikli dana kemiklerinin, kısık ateşte uzun saatler boyunca kaynatılmasıyla üretilmiştir. Kaynama esnasında ilikler tümüyle eriyip kemik suyuna karışırlar. Kavanozun üzerinde bulunan tabaka, kemik iliğinin yağıdır. Yağı ile tüketimi tavsiye edilir. Bardakta içilebilecek saflık ve lezzete sahiptir.

Ürün hakkında bilgi almak istiyorum

Fermente Mutfağım İçimlik İlikli Kemik Suyu 650 ml

Geleneksel Yöntemlerle Üretim
Ürettiğimiz her ürün gibi ilikli kemik suyumuz da geleneksel yöntemlerle, tüm üretim aşamalarında son derece titiz bir çalışmayla elle üretilir ve şişelenir. 

Sterilizasyon Yöntemiyle Doğal Koruma
Tüm mikroorganizmalardan arındırılma işlemine sterilizasyon denir. Ürün şişelendikten sonra yüksek basınç altında ve yüksek sıcaklıkta belli bir süre bekletilerek, içerisindeki canlı mikroorganizmaların ölmesi sağlanır. Böylece koruyucu ve katkı maddesi kullanılmadan raf ömrü kazanır ve kapağı açılmadığı sürece korunur.

Buzdolabında Jelleşir
Buzdolabında jelleşir. Jelleşen kemik suyu, oda ısısında tekrar eriyerek sıvı forma döner. Bu dönüşüm besin ya da kolajen kaybına neden olmaz. Eriyen kemik suyunu jelleştirmeye gerek yoktur aynı zamanda bunun için tekrar kaynatmak gerekir.

*İçindekiler
İlikli dana kemiği, kök zencefil, kereviz sapı, tane karabiber, organik elma sirkesi, defne yaprağı, soğan, sarımsak, kendi filtrelediğimiz içme suyu.

Bebeklerde Tüketim
Ek gıdaya geçişten itibaren bebeklerin çorbasına ilave edilir.

Kullanım Şekli
-İçten Beslenme:
• Ilıtılmış bir su bardağı kemik suyunun içine, Fermente Mutfağım Organik Elma Sirkesi ilave edilerek içilir. 
• Çorba ve yemeklere lezzet vermesi için ilave edilir.
-Dıştan Beslenme:
• İlikli Kemik Suyumuz doğal cilt ve saç maskesi olarak kullanılır. Maske olarak kullanıldığında, üzerindeki yağ tabakası ayrılır ve yalnızca kemik suyu kullanılır. 

Cilt için kullanım: Yeterli miktarda sürüp, kuruyana kadar bekletilir. Su ile durulanan cilt, Çam Katranı Sabunumuz ile yıkanır. Ardından cilde Fermente Cilt Toniğimiz uygulanır ve akşam kullanımında Kantaron Yağlı Kremimiz, gündüz ise Nar Çekirdeği Yağlı Gündüz Bakım Kremimiz sürülerek masaj yapılır. Etkili sonuç için haftada en az bir kez uygulamak gerekir.

Saç için kullanım: Yeterli miktarda sürüp, kuruyana kadar bekletilir. Su ile durulanan saç, Çam Katranı Sabunumuzla yıkanır ve sabun saçtan arınana dek durulanır. Son olarak, Organik Fermente Elma Sirkemizin ilave edildiği su saça dökülür, başkaca durulama yapmadan işlem sonlandırılır.

Gramaj ve Muhafaza Şekli
660 ml. cam kavanozda.
Kapağı açılmadan oda ısısında, tercihen serin ve loş bir yerde, doğrudan ısı ve ışığa maruz kalmadan T.E.T.T. sonuna kadar muhafaza edilebilir.

• Kapağı Açıldıktan Sonra: Buzdolabında muhafaza ediniz. Üç gün içinde tüketiniz. *Tüketiminizden fazla olan kemik suyunu küçük kağıt bardaklara alarak dondurucuda istediğiniz kadar muhafaza edebilirsiniz.

İçermez!
Koruyucu, katkı maddesi, tuz, şeker ve gluten içermez.

Yorum / Soru ekleyebilmek için üye olmanız gerekmektedir.

Ortalama Değerlendirme » puan

İlgili Ürünler

Güvenli Alışveriş
Hızlı Teslimat
Mobil Cebinizde
Tek Tıkla Alışveriş
Mutlu Müşteri
Sipariş Hattı
Sepetinizde ürün bulunmamaktadır