Organik Bezelye Proteini Tozu (200gr)

100.00 TL
Ürün Kodu

Marka
Naturiga

Sporcular yapılan sporun yoğunluğuna ve ağırlığına göre bezelye proteini tozunu hemen spor sonrası içeceklerine ilave ederek kullanabilirler. Ayrıca gün içerisinde uygun yemeklere,ara öğünlere ve içeceklere 15-20 gr'a kadar ilave edilerek alınan gıdanın protein oranı artırılabilir. Isıtma işlemi ile özelliklerini ve besin değerini kaybetmez.

Ürün hakkında bilgi almak istiyorum

Organik Bezelye Proteini Tozu (200gr)

Organik Bezelye Proteini Tozu

Gün geçtikçe popülerliği artan protein tozlarının arasında sarı bezelye proteini(Bezelye Proteini Tozu), içerdiği yüksek protein oranının yanı sıra gluten ve soya içermemesi ve kolay sindirilebilir özellikleri sayesinde en çok tercih edilen bitkisel protein kaynaklarından biri haline gelmiştir.

Bezelye Proteini Tozu sporcular, vejetaryen ve vegan beslenen kişiler ile protein ağırlıklı diyet uygulayan veya protein kaynaklarını çeşitlendirmek isteyenler için bir alternatif protein kaynağıdır.

Bezelye proteini tüm esansiyel aminoasitleri içerdiğinden ve %80 oranındaki yüksek protein oranı ile spor sonrası beslenme için de uygundur.

Laktoz hassasiyeti olanlar için iyi bir seçenektir.

Bezelye proteini tozu 9 esansiyel aminoasidin hepsini içerse de,mg olarak eksiksiz bir aminoasit profili elde etmek için kahverengi pirinç proteini ile beraber kullanılması tavsiye edilir.

Gluten içermez.

Nasıl kullanırım?

Sporcular yapılan sporun yoğunluğuna ve ağırlığına göre bezelye proteini tozunu hemen spor sonrası içeceklerine ilave ederek kullanabilirler.

Ayrıca gün içerisinde uygun yemeklere, ara öğünlere ve içeceklere 15-20 gr'a kadar ilave edilerek alınan gıdanın protein oranı artırılabilir.

Menşei:Çin(protein ayrıştırma üretimi)

Tarımsal Hammade/Kanada

Isıtma işlemi ile özelliklerini ve besin değerini kaybetmez.

 

Belirgin bir tadı olmadığı için,içine karıştığı yemek ve tariflerin tadını değiştirmez,bozmaz.

Bezelye proteini tozu yoğurt veya tahıl tadını etkilemeyeceği için hububat veya yoğurt üzerine serpilebilir.

Çorbalara eklenebilir,smoothie ve sebze,meyve sularına,süt ve bitkisel sütlere katılabilir.

 

Evde yapılan hamur işlerine eklenerek kek,muffin ve kurabiyelerin protein oranı artırılabilir.Ev yapımız çiğ bar,hurmalı toplara ve tatlı,tuzlu kraker hamurlarına,pankeklere eklenebilir.

Yorum / Soru ekleyebilmek için üye olmanız gerekmektedir.

Ortalama Değerlendirme » puan

İlgili Ürünler

Güvenli Alışveriş
Hızlı Teslimat
Mobil Cebinizde
Tek Tıkla Alışveriş
Mutlu Müşteri
Sipariş Hattı
Sepetinizde ürün bulunmamaktadır