Güzel Gıda Organik Glutensiz Hindistan Cevizi Unu 300grm

63.00 TL
Ürün Kodu

Marka
Güzel Gıda

Tüm dünyada popülerliği her geçen sene daha da artan, mucize hindistan cevizinden elde edilen bir üründür. Hindistancevizi unu glutensizdir.

Ürün hakkında bilgi almak istiyorum

Güzel Gıda Organik Glutensiz Hindistan Cevizi Unu 300grm

Glutensiz Hindistan Cevizi Unu

Hindistan Cevizi unu tamamen glutensiz, hindistan cevizlerinin suyunun alınıp kurutulmasıyla hazırlanan doğal bir un alternatifidir.

Hindistan Cevizi Unu glutensiz unlar arasında karbonhidrat oranı en yüksek olan fakat yağ oranı en düşük olan glutensiz un çeşididir. Hindistan Cevizi unu nunun yanında lif bakımından zengindir.

Glutensiz Hindistan Cevizi Ununun yapılan çalışmalarda kan şekerini düzenliyici, sindirimi kolaylaştırıcı etkisi olabiliceği görülmüştür. Ayrıca kilo vermeye de yardımcı olup, laurik asit bakımından zengin olduğu için enfeksiyonlara ve bakterilere karşı savaşta vücudu güçlenmesiyle ilişkili olabileceği saptanmıştır.

Glutensiz Hindistan Cevizi Unu Nerelerde Kullanılır?

Hindistan Cevizi Unu, tatlı ve tuzlu olarak birçok tarifte kullanılabilir. Kekler, kurabiyeler ve diğer tariflerinizde beyaz un yerine kullanılabilir. Hindistance cevizi unu diğer unlara göre çok daha emici olduğundan çok fazla su tüketir, bu nedenle sadece tek başına beyaz unun yerine kullanılamaz. Tariflerinizde hindistan cevizi unuyla birlikte farklı glutensiz unları karıştırarak glutensiz tarifler hazırlayabilirsiniz.

Hindistan Cevizi unu beyaz un gibi çabuk bağlanan bir un değildir bu sebeple şefler tariflerinde bağlayıcı kuvveti artırması her 30 grm hindistan cevizi için bir yumurta kullabilir.

Ürünümüz 300 Gr Organik Sertifikalı Hindistan Cevizi Unu dur

Menşei:Filipinler

Yorum / Soru ekleyebilmek için üye olmanız gerekmektedir.

Ortalama Değerlendirme » puan

İlgili Ürünler

Güvenli Alışveriş
Hızlı Teslimat
Mobil Cebinizde
Tek Tıkla Alışveriş
Mutlu Müşteri
Sipariş Hattı
Sepetinizde ürün bulunmamaktadır