Uludağ Herbal Portakal Kabuğu Yağı 10 ml

Portakal Kabuğu Yağı 

Antidepresan: Portakal yağının yoğun bir meyve kokusu vardır. Portakalın kabuğu yavaş yavaş soyulurken etrafa yayılan, turuncu renkli meyvenin saldığı, o keskin kokuyu düşünün. Bu koku ruhu canlandıran ve vücudu sakinleştiren, içinizde huzur ve mutluluk yaratan bir kokudur. Özellikle kadınlar için, adet ve menopoz döneminde antidepresan gibi bir işlev görür.
 Anksiyete / kaygı tedavisinde portakal yağı yaygın olarak kullanılmaktadır. 2000 yılında Fizyoloji ve Davranış dergisinde yayınlanan, 72 kişi ( yaş 22-57 ) üzerinde yapılan küçük çaplı bir çalışmaya göre, portakal yağının kokusu anksiyeteyi hafifletmeye yardımcı olabilir. Çalışmada 72 kişi bir diş tedavi merkezinde yer alan 2 bekleme odasına alınmıştır. İlk bekleme odasına, portakal yağı kokusunu etrafa veren elektrikli bir düzenek yerleştirilmiştir. İkinci odada, ortama hiçbir koku verilmemiştir. Araştırma sonucunda portakal yağı kokusuna maruz kalan katılımcıların (özellikle kadınların) kaygı düzeyinin, kokusuz odadaki gruba göre daha düşük ve morallerinin daha yüksek olduğu gözlemlenmiştir.
İltihap Giderici: Enfeksiyon, toksinler, antibiyotik ve diğer ilaçların olumsuz etkileri gibi herhangi bir faktörden kaynaklı iç ve dış yangıların her ikisi için de portakal yağı rahatlama sağlar. Kan dolaşımını uyararak doku şişmelerinin tedavisinde yardımcı olur.

Kullanım Şekli:

Uçucu yağlar burun, cilt gözenekleri ve saç kökleri vasıtasıyla vücut tarafından emilir. Oradan kan dolaşımına karışır ve vücudu baştan başa dolaşır. Aromaterapinin güzelliği, soluma yoluyla veya esansiyel yağların bölgesel olarak uygulanmasıyla yağdan yararlanacak olmanızdır.
Aromaterapi uzmanlarına göre, esansiyel yağ moleküllerinin cilt tarafından emilimi, limbik sisteme (duyguların kontrolünü ve sinir sistemini etkileyen beyin bölgesi) mesajların ulaşımını sağlar. Bu mesajların kan basıncı, stres düzeyleri, kalp atım hızı, solunum ve bağışıklık fonksiyonu gibi biyolojik faktörleri içerdiği düşünülmektedir.
• Portakal yağı bir taşıyıcı yağ yardımıyla (örneğin jojoba, tatlı badem veya avokado yağı) inceltilerek cilde uygulanabilir. Ya da sıcak su banyosuna birkaç damla eklenerek banyo yapılabilir.
• Vücudunuzda ihtiyaç duyduğunuz bölgelerde masaj yağı olarak kullanılabilir ya da yağ, bir beze ya da mendile birkaç damla dökülerek difüzör ya da buharlaştırıcı ile cilt üzerine tatbik edilebilir. Ancak esansiyel yağları cilde incelterek uygulamanız tavsiye edilir.
• Vücudunuzu yıkarken birkaç damla esansiyel yağ kullanabilirsiniz.
• Boğaz ağrısını dindirmek için, ılık tuzlu su içerisine birkaç damla acı esansiyel yağ damlatın ve gargara yapın.
• Oda spreyi içerisine su ile beraber birkaç damla esansiyel yağ katarak odanızın havasını değiştirebilir ve etkilerinden faydalanabilirsiniz.

Cilde Faydaları:

Selülitlerin giderilmesine yardımcı olur.
Yara ve yanıkların iyileşmesinde yardımcı olur.
Cildi sıkılaştırarak genç ve parlak bir görünüm kazandırır.
Cildi güzelleştirir.
Bünyesinde bulunan B ve E vitaminleri ile magnezyum, bakır, demir ve proteinler ile cildi besler.
Portakal yağı çok yağlı ve karma ciltler üzerinde oldukça etkilidir.
Cilt kırışıklıklarının giderilmesinde yardımcı olur.
Akne ve sivilcelerin oluşumunu engeller.
Vücudun yorgunluğunu atmasını sağlayarak vücuda dinçlik kazandırır.
Cilde canlılık kazandırır.
Makyaj temizlemede tonik olarak kullanılabilir.
Kuru ve hassab ciltlerde dengeleyici etki sağlar.

Yorum / Soru ekleyebilmek için üye olmanız gerekmektedir.

Ortalama Değerlendirme » puan

İlgili Ürünler

Güvenli Alışveriş
Hızlı Teslimat
Mobil Cebinizde
Tek Tıkla Alışveriş
Mutlu Müşteri
Sipariş Hattı
Sepetinizde ürün bulunmamaktadır