Taze Yaban Mersini (Blueberry. Likapa) 1000grm (Soğuk Zincir Gönderim)

320.00 TL
Ürün Kodu

Marka
Taze Dükkan

ÖNEMLİ NOT: Yerli taze yaban mersini sezonu 10 Eylül'de sona ereceğinden yılın diğer aylarında tüketmek üzere difrizde stok yapmak isteyenler bu tarihi dikkate alarak sipariş yapabilirler. Bursa Orhaneli havzasından taze taze toplanan harika ve besleyici, yüksek antioksidan değerli yaban mersinleri taze taze kapınızda. Diri ve orta-büyük taneli yaban mersinleri özenle paketlenir, paketler yaban mersinleri ezilmeyecek şekilde soğuk zincirle size gönderilir.

Ürün hakkında bilgi almak istiyorum

Taze Yaban Mersini (Blueberry. Likapa) 1000grm (Soğuk Zincir Gönderim)

Yerli Tarım Taze Yaban Mersini (Blueberry, Likapa) 500grm (Soğuk Zincir Gönderim)

Yerli Tarım Taze Yaban Mersini (Blueberry, Likapa) 

Bursa Orhaneli havzasından taze taze toplanan harika ve besleyici, yüksek antioksidan değerli yaban mersinleri taze taze kapınızda. Diri ve orta-büyük taneli yaban mersinleri özenle paketlenir, paketler yaban mersinleri ezilmeyecek şekilde soğuk zincirle size gönderilir. 

Yaban mersini C vitamini, K vitamini, B6 vitamini, folik asit, potasyum, bakır, manganez ve lif bakımından zengin bir kaynaktır. Karbonhidrat ve sodyum bakımından düşük olan yaban mersini yüksek su içeriğine sahiptir.

Yaban mersininin sağlık açısından faydalarından bazıları şunlardır:

Bağışıklığı artırır

Yaban mersini içinde bulunan antioksidanlar, genel bağışıklık sisteminizi güçlendirebilir ve enfeksiyonları önleyebilir. Bağışıklık sisteminiz güçlü olduğunda, bakteri ve virüslerin neden olduğu bulaşıcı hastalıklara yakalama şansını azaltır.

Sağlıklı kemikler

Yaban mersini, demir, fosfor, kalsiyum, magnezyum, manganez, çinko ve K vitamini içerir. Bunların her biri bir kemik bileşenidir. Bu mineral ve vitaminlerin yeterli miktarda alımı kemik yapısının ve gücünün artmasına ve korunmasına katkıda bulunur.

Cilt sağlığı

Kolajen cildin destek sistemidir. C vitamini için temel bir besin maddesidir ve güneş, kirlilik ve dumandan kaynaklanan cilt hasarlarını önlemeye yardımcı olur. C vitamini ayrıca kolajenin kırışıklıkları yumuşatmasını ve genel cilt dokusunu güçlendirmesini sağlar. Bir bardak yaban mersini, önerilen günlük C vitaminin yüzde 24’ünü sağlar.

Kan basıncını düşürmeye yardımcı

Düşük sodyum seviyelerini korumak, kan basıncını sağlıklı bir seviyede tutmak için esastır. Yaban mersini sodyum içermez. Potasyum, kalsiyum ve magnezyum içerir. Bazı çalışmalar, bu minerallerin düşük olduğu beslenmenin daha yüksek kan basıncı ile ilişkili olduğunu göstermiştir. Bu minerallerin yeterli miktarda olduğu beslenmenin kan basıncını düşürmeye yardımcı olduğu düşünülmektedir.

Kötü kolesterolü düşürür

Araştırmalar yaban mersini içindeki yüksek lif içeriği ve bol miktardaki antioksidanların LDL (kötü) kolesterolün erimesine yardımcı olabileceğini ve onları birçok kalp hastalığına karşı mücadelede ideal bir besin takviyesi haline getirdiğini göstermektedir. Yaban mersiniaAyrıca kan basıncını düşürmeye yardımcı olan potasyum, kalsiyum ve magnezyum içerirler.

Yaban mersini hakkında daha fazla bilgi için blog yazımızı okuyabilirsiniz. 

https://www.tazedukkan.com.tr/yaban-mersini-101-ve-tuketmeniz-icin-4-neden

Yorum / Soru ekleyebilmek için üye olmanız gerekmektedir.

Ortalama Değerlendirme » puan

İlgili Ürünler

Güvenli Alışveriş
Hızlı Teslimat
Mobil Cebinizde
Tek Tıkla Alışveriş
Mutlu Müşteri
Sipariş Hattı
Sepetinizde ürün bulunmamaktadır