Fermente Mutfağım Sarı Kantaron Yağı 50 ml

118.00 TL
Ürün Kodu

Marka
Fermente Mutfağım

Fitoterapide kullanılan bitkilerin yıldızı olarak kabul edilen ve Orta Çağ’dan beri şifacı olarak kullanılan sarı kantaron bitkisinin, o dönemlerde orduların savaşa çıkarken kılıç yaralarını daha çabuk iyileştirdiği için yanlarına kazanlarla sarı kantaron yağını aldıkları ve bundan dolayı da bazı bölgelerimizde kılıç otu olarak adlandırıldığı bilinmektedir. Bitkinin depresyon önleyici, antiviral ve antibiyotik etkileri olduğu kanıtlanmıştır. Ayrıca yara ve yanıkların iyileşmesine yardımcı olmaktadır.

Ürün hakkında bilgi almak istiyorum

Fermente Mutfağım Sarı Kantaron Yağı 50 ml

Tarihte sinir toniği olarak kullanılan sarı kantaron günümüzde özellikle Avrupa’da depresyon önleyici olarak kullanılıyor.
Sarı kantaron çiçekleri zeytinyağında bekletildiğinde resimde görüldüğü gibi kırmızı renkli bir sıvı salgılayarak kırmızı bir yağa dönüşmeaktedir.
Bileşimindeki en önemli ve şifa veren madde "Hypericin"dir. Buna ek olarak içeriğinde pek çok doğal şifa kaynakları taşımakla birlikte C vitamini ve A vitamini de bulunmaktadır.
Kantaron yağı aynı zamanda, Fermente Mutfağım “Kantaron Yağlı Krem ve Kantaron Yağlı Artisan Sabun” ürün içeriklerinde de bulunmaktadır.

Kantaron Yağı Nasıl Elde Edilir?
Sarı kantaron çiçeklerinin tazeyken mevsiminde toplanarak soğuk sıkım zeytinyağı içinde belirli bir süre bekletilmesiyle elde edilir. Bu tekniğe maserasyon ismi verilir.

Gramaj ve Muhafaza
50 ml. cam şişededir. Her kullanımda kapağını sıkıca kapatınız. Serin ve kuru bir yerde ağzı kapalı olarak, doğrudan ısı ve ışığa maruz bırakmadan, üretim tarihinden itibaren 2 yıl muhafaza edilir.

Kullanım Önerisi
Sabit yağlarla, uçucu yağları doğru oranda birleştirerek kendi kişisel bakım ürünlerinizi yapabilirsiniz. Ayrıca oda spreyi ve parfüm yapabilir veya buhurdanlıkta da kullanabilirsiniz. Saç bakımında da kullanılabilir. Hiçbir yağ tek başına cilde sürmek için iyi değildir. En iyi olan, doğru yağların, doğru oranlarla karıştırılarak ciltte kullanılmasıdır.

Sabit Yağlara Ne Kadar Uçucu Yağ İlave Edilir?
50 ml. soğuk sıkım sabit yağ içerisine, 10 damla uçucu yağlardan damlatılıp karıştırılabilir. Böylece hem uçucu yağlardan gelen faydalardan hem de aromatik kokularından faydalanılmış olunur.

*İçindekiler
Soğuk sıkım zeytinyağı, sarı kantaron yağı (Hypericum Perforatum Oil)

GMP Standartlarında Üretim
Tüm ürünlerimiz, GMP sertifikalı “İyi üretim sistemleri” çerçevesinde, ilgili Bakanlık yönetmeliğine uygun ve denetiminde, gerekli analiz ve testlerden geçirilerek faydalı ham maddelerle, el işçiliği ile üretilmektedir.

*Bileğinizde Test Edin!
Bilek içine bir damla damlatıp yarım saat bekleterek alerji testi yapınız. Doğal olarak bitkiden gelen alerjik etkenler olabilir.

 

Yorum / Soru ekleyebilmek için üye olmanız gerekmektedir.

Ortalama Değerlendirme » puan

İlgili Ürünler

Güvenli Alışveriş
Hızlı Teslimat
Mobil Cebinizde
Tek Tıkla Alışveriş
Mutlu Müşteri
Sipariş Hattı
Sepetinizde ürün bulunmamaktadır