The Lifeco Organik Hindistan Cevizi Şekeri 300 gr

115.00 TL
Ürün Kodu

Marka
The Lifeco

Rafine şeker ve yüksek fruktoz içeren mısır şurubunun olumsuz etkilerini her geçen gün daha sıklıkla duyuyor ve daha sağlıklı alternatifler arıyoruz. The LifeCo Organik Hindistan Cevizi Şekeri, bu amaçla üretilmiş rafine olmayan doğal ve organik bir şeker alternatifidir.

Ürün hakkında bilgi almak istiyorum

The Lifeco Organik Hindistan Cevizi Şekeri 300 gr

TheLifeCo Organik Hindistan Cevizi Şekeri

TheLifeCo Organik Hindistan Cevizi Şekeri Nedir? 

Sağlıklı beslenme dediğimizde ilk akla gelen konulardan birisi de şeker tüketimi ve neden olduğu zararlı etkilerdir. Buna paralel olarak, gündelik hayat içerisinde çok fazla maruz kalınan rafine şekerin nasıl daha sağlıklı hale getirebileceği, bunun için hangi alternatiflerin kullanılabileceği konusu da her geçen gün daha popüler hale gelmektedir. TheLifeCo Organik Hindistan Cevizi Şekeri bu amaçla üretilmiş, rafine olmayan, doğal ve organik bir şeker alternatifi olarak tercih edilmektedir.  

 

The LifeCo Organik Hindistan Cevizi Şekeri ve Faydaları 

TheLifeCo Organik Hindistan Cevizi Şekeri, düşük glisemik indeksi sayesinde beyaz şekere göre daha uzun süre tok tutma özelliğine sahip doğal bir şekerdir. Diğer şekerler gibi rafine edilmemiş olup, kimyasal işlemlerden geçirilerek rengi açılmamıştır. Yine işlemden geçmediği için içerisindeki amino asit, mineral ve vitaminler zarar görmeden korunmuştur. Doğal tatlandırıcı olan bu ürün, demir, kalsiyum, çinko gibi Hindistan cevizi meyvesinin içerdiği mineralleri muhafaza eder. Rafine şekere göre içeriğindeki fruktoz oranı daha azdır. İçeriğindeki kısa zincirli yağ asitleri sağlığa faydalıdır ve yüksek oranda antioksidan içerir. Organik olması sebebiyle kimyasal gübre veya tarım ilacı kalıntıları içermeyen sağlıklı bir şeker ürünüdür. 

 

TheLifeCo Organik Hindistan Cevizi Şekeri: Düşük Glisemik İndeks ve Sağlığa Faydalı İnülin Lifi  

Hindistan cevizi ağacından elde edilen hindistan cevizi şekeri, glisemik indeksi düşük olduğundan diğer şekerlere göre daha sağlıklı bir alternatiftir. Glisemik indeks değeri, hızlı emilen ve kan şekeri seviyesinin hızla artmasına neden olan besinlerde daha yüksektir.  Organik Hindistan cevizi şekerinin glisemik indeksinin düşük olmasının sebebi, içeriğindeki glikoz emilimini yavaşlatan inülin lifi sayesindedir. Yapılan araştırmalarda inülin lifinin bağırsak florası için olumlu etkilere sahip olmakla birlikte, şeker ve kalp rahatsızlığı ile kanser riskini azalttığıgörülmektedir. 

 

The LifeCo Organik Hindistan Cevizi Şekerini Kimler Kullanabilir? 

  • Sağlıklı beslenenler ve beslenmek isteyenler. 

  • Rafine şeker tüketmek istemeyenler. 

  • Sofra şekeri tüketmekten vazgeçerek yüksek besin değerine sahip şeker alternatifi arayanlar. 

 

The LifeCo Organik Hindistan Cevizi Şekeri Nasıl Kullanılır? 

TheLifeCo Hindistan cevizi şekeri toz kıvamdadır. Beyaz ve esmer şeker kullanılan her alanda Hindistan cevizi şekeri kullanılabilir. Özellikle reçel ve marmelat yapımında, içeceklerin tatlandırılmasında doğal bir şeker alternatifi olarak deneyebilirsiniz. TheLifeCo Organik Hindistan Cevizi şekeri kolay eriyebilen, yanması zor bir yapıya sahiptir. Bu ürün kimyasal işlemlerden geçirilerek rengi açılmadığı için kahverengidir ancak içerisine katıldığı gıdanın rengini kahverengiye döndürmez. 

Yorum / Soru ekleyebilmek için üye olmanız gerekmektedir.

Ortalama Değerlendirme » puan

İlgili Ürünler

Güvenli Alışveriş
Hızlı Teslimat
Mobil Cebinizde
Tek Tıkla Alışveriş
Mutlu Müşteri
Sipariş Hattı
Sepetinizde ürün bulunmamaktadır