Güzel Gıda Soğuk Sıkım Organik Hindistan Cevizi Yağı 300 ml

78.00 TL
Ürün Kodu
8681161477638
Marka
Güzel Gıda

Organik Tarım sertifikalı ve soğuk sıkım hindistan cevizi yağı ürünlerimiz arasında makyaj çıkarıcı ve bakım için en çok kullanılan boyu olarak öne çıkıyor. Özellikle göz makyajı çıkarmak için, saç uçlarına veya tırnaklara masaj yapmak için, hatta sabahları oilpulling yani ağzınızı yağ ile çalkalamak için banyo dolabımızda duran temiz içerikli bir güzelliktir. Vegan, vejeretyan, ketojenik, glutensiz diyetlere uygundur. Ürünümüz 150 ML Organik Sertifikalı Hindistan Cevizi Yağı’ dır Menşei:Filipinler

Ürün hakkında bilgi almak istiyorum

Güzel Gıda Soğuk Sıkım Organik Hindistan Cevizi Yağı 300 ml

Organik Soğuk Sıkım Hindistan Cevizi Yağı

Süper besinler arasında anılan hindistan cevizi yağı, coconut olarak da bilinen hindistan cevizi toplarından elde edilir. 

İçeriğinde MCT olarak da bilinen orta-zincir-trigresidler bulundurur. MCT denilen bu maddenin insan vücudu için birçok faydası bilinmektedir. Yapılan bir çalışmaya göre günlük 15-30 gram MCT tüketiminin 24 saatte harcanan enerjiyi 5% artırdığı gözlemlenmiştir. Bu da Hindistan Cevizi Yağı içerisinde bulunan MCT'lerin yağ yakımında yardımcı olabileceğine işarettir. Ayrıca MCT'lerin iştah kesici özelliği de bilinmektedir.

Bunların yanında Hindistan Cevizi yağının iyi kolestrol olan HDL'i artırdığı bilinmektedir.

Cilt ve Ağız Bakımı

Hindistan Cevizi Yağı ayrıca kozmetik amaçla da kullanılabilir.   Hindistan cevizi yağını nemlendirici olarak kullanabilirsiniz. Ayrıca saç bakımı içinde saçlarınıza sürüp daha biraz bekledikten sonra saçlarınızı yıkayabilirsiniz. Yapılan çalışmada hindistan cevizi yağının saçları ultra viole ışınlardan koruduğu gözlemlenmiştir.

Hindistan cevizi yağı bunlara ek olarak ağız bakımında da kullanılabilir. Hindistan cevizi yağının içinde bulunan laurik asitlerin ağız bakterilerine karşı koruyucu özelliği olduğunu ortaya koyan bilimsel çalışmalar vardır.

Fakat aklınızda bulunması gereken her hindistan cevizi yağı maalesef yenebilir değildir. Maksimum sonuç alabilmeniz için organik ve soğuk sıkım hindistan cevizi yağımızı tavsiye ederiz. 

Yorum / Soru ekleyebilmek için üye olmanız gerekmektedir.

Ortalama Değerlendirme » puan

İlgili Ürünler

Güvenli Alışveriş
Hızlı Teslimat
Mobil Cebinizde
Tek Tıkla Alışveriş
Mutlu Müşteri
Sipariş Hattı
Sepetinizde ürün bulunmamaktadır